Balık Avı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
PoYRaZz_044
Moderatör
Moderatör
PoYRaZz_044
Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari Vide
http://www.efsaneforum.de.tf
MesajKonu: Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari Icon_minitimeCuma Ara. 19, 2008 12:28 pm

Sevgili arkadaşlar
Yerleşim bölgemizin amatör balıkçılık için Türkiye’nin en güzel ve özel yerlerinden biridir. Bu güzellikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir gün yolunuz bizim buralara düşerse bana hak vereceğinize inanıyorum. Sivas ile Erzincan illeri arasında kalan Kızıl Dağdan doğan Kızılırmak 1356 km’lik bir kavis çizdikten sonra BAFRA’ya ulaşır ve buradan Koşu Köyü ile Fener Köyü arasındaki Irmakağzı mevkiinde Karadeniz’e dökülür. Kızılırmak üzerine kurulmuş olan ALTINKAYA, DERBENT Barajları toplam 33 parçadan oluşan Balık Göllerinde olta balıkçılığı yapılabilmektedir. Şu an göllerimizde ‘sazan, kadife sazanı, akbalık(sudak), gökkuşağıalabalığı, tatlı su levreği, yayın, kızılkanat, kefal, sinece, çöriş’ avlanmaktadır. Vaktiniz var ise beş dakika içerisinde (3,5 km) akarsu balıkçılığı için Kızılırmak’da avlanbilirsiniz. Derbent Barajı (12 km), Altınkaya Barajı (35 km) buralarda göl balıkçılığı, deniz balıkçılığı için Irmakağzı (22 km) bu mesafeler benim şehir merkezinden yapmış olduğum ölçümlerimdir. Parça göllerimizden Liman Gölü denize çok yakın olduğundan doğal nedenlerle Karadeniz’in çılgın dalgaları ile dövülmek suretiyle göl ve deniz birleşir. Bu gölümüzde deniz balıkları yavrularını bırakarak çoğalmaktadır. (Göl suyu hafif tuzludur.)
Bir iki göl haricinde balıklarda herhangi bir koku olmaz.
Derbent Baraj Gölü’nde gökkuşağı alabalığı yetiştirme çiftliklerinde kültür balıkçılığı yapılmaktadır.
Evet, arkadaşlar; ilçemizin tanıtımını yapmaya çalıştım. Daha yazılacak çok güzellikler var şimdilik bu kadar. Konu ile ilgili resimlerimi gönderdim. Görüşmek üzere. Sevgilerle…

Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari 2396

Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari 2402

Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari 2404

Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari 2406

Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari 2410

Bafra Balik Gölleri Ve Barajlari

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası